Dobór kolczyków do długości włosów

Czy zakładając kolczyki powinnyśmy się sugerować długością włosów? Zdecydowanie większym kryterium powinna być okazja na którą zakładamy biżuterię oraz kształt twarzy, ale tego, jaką nosimy fryzurę również nie należy lekceważyć. Dziś mamy dla was kilka porad, które pomogą wam odpowiednio dobrać kolczyki do długości włosów i uniknąć typowych błędów.

Krótkie włosy – mały kłopot. Długie włosy – większy kłopot (Przynajmniej w doborze kolczyków)

Właścicielki krótkich fryzur w zasadzie nie mają problemów. Pasują do nich i długie i krótkie kolczyki a ich kształt powinien być dopasowany do owalu twarzy. Przy krótkich włosach kolczyki są eksponowane, zatem pamiętaj o tym, by były dobrane również do stroju i okazji.

Wraz ze wzrostem długości włosów pojawiają się trudności. Przy włosach do linii szczęki sprawdzają się kolczyki nie dłuższe niż linia włosów bądź sztyfty (jeśli włosy zakładamy za ucho). Delikatne kolczyki o długości 2-3 cm przy dłuższych włosach (za linię szczęki) mogą się „gubić” i nie być widoczne. Sytuacja zmienia się jednak, kiedy włosy stają się jeszcze dłuższe i opadają na plecy. Przy takiej fryzurze – jeśli je spinamy, znów prawie wszystkie chwyty są dozwolone a jeśli je nosimy rozpuszczone, to sprawdzą się wszystkie kolczyki o ruchomej zawieszce (czyli takie które choć odrobinę „dyndają”).

Kolczyki a fryzura

Nosisz warkocz? W takim układzie sprawdzą się wszystkie kolczyki w tylu boho (również te z lampworkami).

Misternie spleciony kok? Najlepiej wyglądają przy nim kolczyki typu łezka i wszystkie mocno ażurowe i równie kunsztowne rodzaje kolczyków.

Grzywka najczęściej nieco skraca twarz- nie niwecz jej zabiegów i nie wydłużaj twarzy zbyt długimi kolczykami.

Najczęstsze błędy w doborze kolczyków w zakresie rodzaju fryzury

Maleńkie kolczyki na sztyftach przy rozpuszczonej burzy loków – takich kolczyków po prostu nie wdać. Wyjątkiem są małe, ale mocno odbijające światło cyrkonie, które mogą rozświetlić się srebrzyście przy poruszaniu głową. Jeśli jednak założysz małe, dyskretne kolczyki z matowym oczkiem i rozpuścisz burzę loków, to kolczyki po prostu zginą i nie będą widoczne.

Wysoko upięte włosy z bardzo długimi, wąskim kolczykami – taka fryzura wydłuża twarz. Jeśli dodatkowo wysmuklisz ją pociągłymi kolczykami sięgającymi za linię brody, to może się okazać, że całość będzie zbyt długa i zamiast elegancko, zaczniesz wyglądać jak niedożywione UFO.

Krótkie włosy, drobna twarz i bardzo duże i ciężkie kolczyki – mogą przytłaczać całość sylwetki i w całości odwracać uwagę od twarzy.

Źródło tekstu: https://blog.bizutik.pl/porady-i-ciekawostki/dobor-kolczykow-do-dlugosci-wlosow/

Najnowsze wpisy

Kompatybilne kapsułki do ekspresów Lavazza A Modo Mio

Firm wytwarzających kawę jest nieprzebrana ilość, jednakże Lavazza nieprzerwanie znajduje się w czołówce tych najbardziej rozpoznawalnych. Mało osób wie, iż...

8 sprawdzonych sposobów na lepsze pozycje i pozycjonowanie w Google

Dzisiaj przedstawię sprawdzone sposoby na poprawę widoczności strony w wyszukiwarce Google, które można zastosować dla każdego serwisu, w tym sklepu...

Kochasz góry i lubisz wysiłek? Zapisz się na wycieczki dla aktywnych!

Rozróżnia się dwa rodzaje ludzi: pierwsi kochają czas wolny spędzać na błogim lenistwie, a drudzy w każdy dzień urlopu muszą...

Co to jest SEO?

Czy wiesz, że skuteczne pozycjonowanie stron internetowych może zapewnić stały napływ klientów dla Twojego biznesu? Zastanawiasz się, od czego zacząć...

Gdzie na kajaki? 5 pomysłów

Gdzie na kajaki? Jeśli w tym sezonie chcielibyście wybrać się na szlak wodny, a nie macie na to konkretnego pomysłu,...