
Metoda femtolasik, lasik i zabieg trans PRK – o laserowej korekcie wzroku
Potrzebujesz wiadomości o laserowej korekcie wzroku? Dobrze trafiłeś!
Praca w przeróżnych zawodach, codzienny komfort oraz możliwość uprawiania sportu bez soczewek kontaktowych – to zaledwie kilka z powodów, które przekonują pacjentów do wykonania laserowej korekty wzroku. Popularność tej metody ostatnio ciągle wzrasta, do czego przyczynia się z pewnością bardzo niskie ryzyko ewentualnych powikłań oraz coraz bardziej doskonała technologia (i będąca jej rezultatem redukcja cen leczenia). Za decyzją o wykonaniu zabiegu korekty laserowej wzroku przemawiają również kwestie zdrowotne. Liczne badania dowodzą wszak, że nie leczone wady wzroku mogą przekształcić się w znacznie poważniejsze komplikacje, bo stanowią czwartą (zaraz po jaskrze, zwyrodnieniu plamki oraz zaćmie) przyczynę ślepoty. Według statystyk z krótkowzrocznością zmaga się jeden na trzech mieszkańców Starego Kontynentu.
Korekcja laserowa wzroku czyli kształtowanie rogówki
Laserowa korekta wzroku korzysta z technologii kształtowania rogówki przy pomocy skoncentrowanej wiązki światła. W leczeniu miopii, w wyniku spłaszczenie rogówki w jej centrum osiąga się świetne efekty. Podnosząc jej środek i zmniejszając jej obwód, można natomiast wyeliminować dalekowzroczność. W dzisiejszych czasach najpopularniejszym typem lasera stosowanego podczas zabiegów korekcji laserowej jest laser femtosekundowy, wysyłający krótkie pulsy podczerwieni. Umożliwia to dokonanie precyzyjnego kształtowania, a zarazem redukuje zagrożenie uszkodzenia pozostałych części rogówki. Za rekomendacją tej formy leczenia wad wzroku przemawia dużo argumentów. Kluczowe to w szczególności niska inwazyjność, skuteczność, dokładność oraz nikłe zagrożenie komplikacji. Trzeba wspomnieć także o tym, iż zabieg nie musi być prowadzony w znieczuleniu ogólnym.
Korekcja laserowa wzroku – są także przeciwwskazania
Nim zaplanujemy poddanie się zabiegowi, trzeba mieć świadomość tego, że w sporadycznych sytuacjach lekarz nie podejmie się jego przeprowadzenia. Do najważniejszych przeciwwskazań zaliczyć należy w szczególności infekcje wirusowe, posiadanie rozrusznika serca, choroby autoimmunologiczne, schorzenia oczu takie jak zaćma, ciążę i karmienie piersią czy wiek poniżej 21 roku życia.
Adres firmy:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków
Mob.: +48 537 553 553
E-mail:
[email protected]