Stoliki kawowe – jak dobrać je do wnętrza?

Stolik kawowy musi być funkcjonalny i wygodny w użyciu. Warto również mieć na uwadze, że stanowi on niebanalny element wystroju wnętrza. W zależności od naszych wymagań możemy wybierać spośród wielu typów stolików. Jaki jednak będzie najlepszy?

Jak znaleźć stosowny stolik kawowy do salonu?

W trakcie zakupów stolika należy rozważyć kilka kwestii. W jakim stylu jest zaaranżowane wnętrze salonu? Czy codziennie pijemy kawę w tym samym miejscu? Czy podczas picia kawy lubimy poczytać książki bądź gazetę? Odpowiedzi na te pytania mogą uprościć nam dostosowanie stolika do naszych potrzeb.

Modele stolików kawowych

Dla osób, które lubią optymalne rozwiązania rekomendowane są stoliki kawowe z dodatkową półeczką. Z takim stolikiem możemy nie tylko dobrze zaplanować niedużą przestrzeń salonu, ale także bez wysiłku zadbać o jego porządek. Warto przemyśleć też zakup modelu z blatem, który można zdjąć.

W przypadku niewielkiej powierzchni do zagospodarowania, warto rozważyć zakup stolika z okrągłym blatem, który zajmie mniej przestrzeni niż te kwadratowe. Sprytnym rozwiązaniem są stoliki z blatem w postaci tacy, które są nie tylko wygodne, ale i efektowne.

Powodzeniem mogą poszczycić się też stoliki modułowe, które są zaprojektowane są w taki sposób, żeby wsuwać je pod siebie. Oprócz tego modele o kształcie plastra miodu można swobodnie komponować z większą ilością modułów. Z kolei osobom, które lubią pijać kawę z gośćmi, rekomenduje się ławy bądź stoliki z dodatkową opcją rozłożenia.

Przydatne porady

1. Stolik z kolistym blatem będzie idealnym rozwiązaniem dla osób dbających o bezpieczeństwo zwierząt bądź dzieci.
2. Jeżeli cenimy sobie ekologię, to należy rozważyć kupno stolika DIY (Do-It-Yourself), na przykład wyprodukowanego z palet. Ciekawą alternatywą jest wykorzystanie drewnianego pnia czy zabytkowego kufra w charakterze stolika do kawy.
3. Blat stolika kawowego powinien dosięgać poziomu siedziska, a więc ok. 45-50 centymetrów. Jeżeli planujemy umieścić go z boku fotela, to dla pełnego komfortu użytkownika musi sięgać do podłokietnika.

Najnowsze wpisy

Kompatybilne kapsułki do ekspresów Lavazza A Modo Mio

Firm wytwarzających kawę jest nieprzebrana ilość, jednakże Lavazza nieprzerwanie znajduje się w czołówce tych najbardziej rozpoznawalnych. Mało osób wie, iż...

8 sprawdzonych sposobów na lepsze pozycje i pozycjonowanie w Google

Dzisiaj przedstawię sprawdzone sposoby na poprawę widoczności strony w wyszukiwarce Google, które można zastosować dla każdego serwisu, w tym sklepu...

Kochasz góry i lubisz wysiłek? Zapisz się na wycieczki dla aktywnych!

Rozróżnia się dwa rodzaje ludzi: pierwsi kochają czas wolny spędzać na błogim lenistwie, a drudzy w każdy dzień urlopu muszą...

Co to jest SEO?

Czy wiesz, że skuteczne pozycjonowanie stron internetowych może zapewnić stały napływ klientów dla Twojego biznesu? Zastanawiasz się, od czego zacząć...

Gdzie na kajaki? 5 pomysłów

Gdzie na kajaki? Jeśli w tym sezonie chcielibyście wybrać się na szlak wodny, a nie macie na to konkretnego pomysłu,...