Jak obliczyć objętość gruzu?

Przy pracach remontowo-budowlanych, wyburzeniach ścian oraz innych tego typu zajęciach powstaje dużo odpadów, które należy zutylizować zgodnie z obowiązującymi przepisami. W takiej sytuacji najlepiej wypożyczyć pojemnik na odpady budowlane. Jak obliczyć objętość gruzu, by wiedzieć jakiej wielkości kontener zamówić?

Gruz powstający w wyniku prac budowlanych może nastręczyć wielu problemów – nie można wyrzucać go do zwykłych pojemników na śmieci, a za nielegalne pozbywanie się tego typu odpadu grożą surowe sankcje i mandaty. Zamówienie kontenera na odpady budowlane to najlepszy sposób na to, żeby poradzić sobie z dużą ilością niechcianego i zawadzającego gruzu po budowie, remoncie czy rozbiórce.

Jak wyliczyć metry sześcienne gruzu?

Oszacowanie objętości gruzu ma ogromne znaczenie podczas zaplanowanych prac budowlanych – od tych wyliczeń zależeć będzie wielkość i pojemność kontenera na odpady. Jak obliczyć objętość gruzu? W podobny sposób, w jaki wylicza się, ile betonu należy zamówić do wykonania określonych robót (np. stropu). W tym celu trzeba określić rozmiar bryły, która będzie wykonywana. Żeby precyzyjnie wyliczyć objętość betonu, można skorzystać z praktycznych kalkulatorów dostępnych w internecie. Wystarczy wpisać wymiary w metrach – szerokość, długość oraz głębokość. Narzędzia tego typu są łatwe w obsłudze i szybko podają dokładne rezultaty.

A co z wagą gruzu?

Eksperci zajmujący się wyburzeniami ścian stosują różne sposoby obliczeń. Przyjmuje się, że metr sześcienny gruzu ceglanego waży od 1500 do 2000 kg. Oczywiście waga odpadów będzie różna w zależności od materiałów użytych do budowy – taka sama pod względem objętości ściana z bloczków betonu komórkowego lub z pustaków będzie ważyć mniej niż ceglana. Przy wyliczaniu wagi gruzu warto zatem wziąć pod uwagę wiele czynników, z których najważniejszym będzie rodzaj użytych materiałów.

Jak obliczyć kubaturę pomieszczenia?

Przy robotach budowlanych związanych z burzeniem nieruchomości ważny jest sam budynek i jego kubatura. Jak liczyć, ile gruzu powstanie przy wyburzeniu konkretnego domu? Przyjmuje się, że ilość gruzu będzie stanowić ok. 30% kubatury nieruchomości. Warto przy tym podkreślić, że mniejsza ilość odpadów budowlanych powstanie przy wyburzeniu budynku wykonanego z pustaków lub cegieł.

Jaki zatem kontener zamówić?

Na rynku dostępnych jest wiele pojemników na gruz oraz odpady budowlane. Najczęściej zamawiane są kontenery o pojemności 6 m3, do których zmieszczą się nawet odpady powstające w wyniku zaawansowanych prac remontowych. Przy wybieraniu firmy oferującej wywóz gruzu warto przede wszystkim zwrócić uwagę na zakres usług, rodzaje i wielkości kontenerów, a także flotę pojazdów, którą dysponuje przedsiębiorstwo. Profesjonalne ekipy podstawiają pod wskazany adres pojemne kontenery na odpady budowlane, a po ich załadowaniu wywożą śmieci do miejsca utylizacji.

Źródło tekstu: https://dpr.info.pl/wywoz-gruzu/jak-obliczyc-objetosc-gruzu/

Najnowsze wpisy

Kompatybilne kapsułki do ekspresów Lavazza A Modo Mio

Firm wytwarzających kawę jest nieprzebrana ilość, jednakże Lavazza nieprzerwanie znajduje się w czołówce tych najbardziej rozpoznawalnych. Mało osób wie, iż...

8 sprawdzonych sposobów na lepsze pozycje i pozycjonowanie w Google

Dzisiaj przedstawię sprawdzone sposoby na poprawę widoczności strony w wyszukiwarce Google, które można zastosować dla każdego serwisu, w tym sklepu...

Kochasz góry i lubisz wysiłek? Zapisz się na wycieczki dla aktywnych!

Rozróżnia się dwa rodzaje ludzi: pierwsi kochają czas wolny spędzać na błogim lenistwie, a drudzy w każdy dzień urlopu muszą...

Co to jest SEO?

Czy wiesz, że skuteczne pozycjonowanie stron internetowych może zapewnić stały napływ klientów dla Twojego biznesu? Zastanawiasz się, od czego zacząć...

Gdzie na kajaki? 5 pomysłów

Gdzie na kajaki? Jeśli w tym sezonie chcielibyście wybrać się na szlak wodny, a nie macie na to konkretnego pomysłu,...